Sečení travnatých ploch

Provádíme sekání malých i velkých travnatých ploch. Používáme řadu traktorových sekaček a traktorů v závislosti na rozsahu a terénu s možností mulčování nebo sběru posečené trávy. Zajistíme i odvoz posečené trávy nebo jiného bio-odpadu.

Ceník

Manuální práce 180 Kč/h
Sečení
(cenu ovlivňuje rozloha pozemku a struktura)
od 1,50 Kč/m2
Odborné práce s nářadím
(křovinořez, motor.pily, benzinové plotové nůžky)
250 Kč/h
Likvidace bio-odpadu 350 Kč/tuna
Odvoz bio-odpadu - Avie 25 Kč/km

K uvedeným cenám bude účtována daň z přidané hodnoty ve výši 21%

Mulčování trávy

Mulčování trávy je vhodné pro údržbu travnatých ploch, které se sečou jen několikrát do roka a jsou méně využívané (různé svahy a škarpy kolem silnic nebo lesní školky, hektarové plochy, stavební pozemky apod.) Mulčováním trávu rozsekáme na menší kousky, které zůstanou na místě. Mulčování je varianta pro nenáročnou údržbu travnaté plochy, při které odpadá sběr a odvoz posečené trávy.

Vertikutace

Vertikutace je důležitý úkon při přípravě trávníku na zimu. Během vegetace zbytky posekané trávy, odumřelé části rostlin, plevel a mech vytvoří ve Vašem trávníku nepropustnou vrstvu, která může být i několik centimetrů silná a zabraňuje pronikání vody a živin do půdy až ke kořenům. To zapříčiní mělkému zakořenění trávníku a při suchém období rychle vysychá, protože se vláha nedostane do hloubky. Tato vrstva způsobuje i vznik nebezpečných plísňových a houbových onemocnění. Vertikutaci je vhodné provádět na jaře a na podzim.

Dále nabízíme:

  • Pletí záhonů
  • Mulčování kůrou
  • Strojní zametání
  • Ruční zametání

Frézování pařezů

Frézujeme pařezy všech velikostí a tvrdosti. Likvidace pařezů se provádí pomocí pařezové frézy, která pařez doslova rozemele na kusy. Jsme schopni odstranit pařez do hloubky až 20 cm. Po frézování zůstane jen hromada rozdrcené dřevní hmoty.

  • Počet frézovaných pařezů (čím víc pařezů, tím nižší je cena za kus)
  • Průměr frézovaných pařezů
  • Požadovaná hloubka frézování a stanoviště (svah, kamenitá půda, omezený přístup atd.)

Ceník frézování pařezů

Počet pařezů Za 1 cm průměru přezu
1-10 12 Kč/cm
11-20 10 Kč/cm
21 a více 8 Kč/cm

K uvedeným cenám bude účtována daň z přidané hodnoty ve výši 21%

Frézování pařezů o průměru větším než 1m je oceňováno individuálně. Při větším počtu pařezů možná sleva. Za výšku pařezu nad 30 cm účtujeme příplatek. Pro přesnou kalkulaci nás prosím kontaktujte.

Frézování pařezů provádíme pomocí traktoru SAME EXPLORER a frézy. Přejezd traktoru na místo určení je 650 Kč/ mth.

Stříhání keřů a prořez stromů

Travnaté plochy a keře umístěné na nich, jsou vizitkou každého majitele pozemku nebo firemního areálu. Provedeme údržbu zeleně na pozemku podle Vašich požadavků, případně i s úpravou terénu pro přípravu osázení a osetí. Zbavíme Vás náletových dřevin a ošetříme ty, které mají být dekoračním nebo estetickým prvkem Vašeho pozemku.

Ceník

Manuální práce 180 Kč/h
Odborné práce s nářadím
(křovinořez, motor.pily, benzinové plotové nůžky)
250 Kč/h
Likvidace bio-odpadu 350 Kč/tuna
Odvoz bio-odpadu - Avie 25 Kč/km

K uvedeným cenám bude účtována daň z přidané hodnoty ve výši 21%