Naše produkty zpracováváme z certifikovaného materiálu VYLEN®, jehož jsme přímými výrobci.

Frézování materiálu

Materiál VYLEN lze frézovat na speciálních CNC frézkách, pomocí nichž dokážeme vytvořit přesné výplně obalů či prototypy produktů.

Frézováním můžeme získat požadovaný rádius, zkosit hrany materiálu nebo vytvořit otvory a výřezy.

Kombinací frézování s řezáním na plotteru můžeme připravit velice přesné produkty dle požadavků zákazníka za optimální náklady. Toto zpracování je vhodné pro malosériovou výrobu.

Materiál lze frézovat ručními frézkami (fortunkami) i nástroji na broušení.

 

Řezání

Řezat materiál VYLEN® lze více způsoby. Je to ten nejčastější způsob dělení tohoto materiálu.

  • Vodním paprskem - tento řez není úplně čistý, ale umí poměrně přesně uříznout i 10 cm materiálu.
  • Zalamovacím nožem - klasické řezání využívané spíše pro malé řezy. Použitím šablon a pravítek lze materiál řezat celkem přesně.
  • Pásovou pilou - strojní řezání, kterým se řeže přesně na rozměr. Toto řezání je nejpoužívanější a velice přesné.
  • Řezání plotterem - CNC řezání, které je vhodné pro přesně řezané tvarové díly dle dodaných nebo námi připravených výkresů. Řezání na plotteru je limitováno tloušťkou 3 cm.
  • Ručním nářadím - materiál VYLEN je možné řezat i ručním nářadím v podobě standardních pil na dřevo či kov s předpokladem dalšího opracování, například broušením.

 

 

Broušení

Broušení materiálu má své místo hlavně při dokončovacích pracích nebo při výrobě dílů s potřebou drsnějšího povrchu. Broušení lze provádět jak na dílech, tak i v celé ploše a tím upravit rovinu materiálu. Často se tato úprava využívá spíše u vyšších objemových hmotností. Při použití vodítek a šablon můžete docílit veliké přesnosti dílů.

 

Štípání / profilování

Štípáním materiálu v celé délce přizpůsobujeme přesnou tloušťku materiálu. Při štípání můžeme docílit síly materiálu od 2 mm - 10 mm v celé ploše s vcelku s přesnou tolerancí. Štípání materiálu je velice využíváno hlavně při výrobě těsnění či vložek, které potřebují přesnou tloušťku.

Profilování materiálu je obdoba štípání s rozdílem použití přítlačných válců, které při štípnutí vytvoří povrchovou strukturu. Profilováním se vyrábí například PU matrace.

 

Svařování

Svařováním připravujeme pro zákazníky různé tloušťky materiálu, které můžeme kombinovat jak barevností, tak i různými druhy materiálů. Například se často používá svár EVA a VYLEN. Svařovat materiál můžeme jak v celé ploše, tak i v jednotlivých místech produktu dle potřeby.

Díky technologii svařování jsme schopni nahřívat jednotlivé svařované materiály na přesnou svařovací teplotu. Tato schopnost nám umožňuje navrstvit na VYLEN či jiný materiál podstatě cokoliv, co se za tepla svařovat dá.

 

Lepení

Lepení materiálu je možné speciálními lepidly, které si dokážou zachovat pružnost, například CHEMOPREN. Používáme více druhů lepidel pro různé druhy slepení. Dokážeme navrhnout přesnou variantu lepení dle požadavku zákazníka. Ale ne na všechno je pružné lepidlo vhodné.

Je možné i jednotlivé díly opatřit samolepicí vrstvou a vyseknout (vyříznout) přesný díl, který se aplikuje do přesně určených míst. Například různé druhy výplní nebo přesně určené ochrany produktů při transportu.

 

Sekání

Výseky jsou u tohoto materiálu nejčastější. Pokud se jedná o produkt, který je opakovatelný v nějakém množství, vyrábíme jej pomocí výsekových raznic. Podle produktu volíme různé druhy výsekových raznic, které vysekáváme na ramenových, příklopných nebo mostových lisech. Výseky bývají velice přesné a cenově nejvíce zajímavé.

 

Tvarování

Tvarování materiálu je jedno veliké téma. Materiál upravujeme dle požadavků pomocí forem, které se při zpracování "otisknou" do povrchové struktury materiálu. Tímto způsobem můžeme dosáhnout například vytlačení log do reklamních produktů nebo vytvoření povrchových struktur. Díky naší technologii vyrobíme strukturu při prvovýrobě materiálu a tím docílíme dokonalého povrchu.

Dalším druhem tvarování je vakuové, kterým můžeme vytvarovat přesný díl až do výšky 30cm. Tato technologie je používaná například pro tvarové vložky do kufrů a ochrana například hudebních nástrojů. Formy pro tuto technologii nepotřebujeme kovové ani dřevěné. Stačí nám samotný produkt. Je možné touto technologií udělat i malosériové výrobky.